Basında ABS
 

 

Sitemiz en iyi 1024x768 çözünürlükte görüntülenir.

Bahçelievler Buz Pateni Salonu, No:11,  Ankara                          Tel:(312) 385 1136 - (532) 721 9212

Bel-Pa Buz Pateni Salonu, Ankara
Copyrights2007 / www.abs.org.tr
Site design goplan.net

KULÜP BİLGİLERİ :


Ankara Buz Sporları Kulübü 2007'de Sn.Oya Şen'in başkanlığında kurulmuştur.

ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olan Oya Şen, 2003'den bugüne buz pateni sporunun içindeki çalışmaları ile buz sporunun, kulüp-veli-federasyon ve sporcu taraflarının hepsinde edindiği tecrübeyi, ABS'de üstün başarılı sporcular yetiştirmeye yönlendirmiştir.

Kurulduğu 2007 yılından öncesinde de sporcularımıza kondisyon ve esneme dersleri veren Milli Cimlastikçi Murat Göktaş hocamız, her zaman temel direğimiz olmuştur.

2007-2008 döneminde St.Petersburg buz okulunda 6 yıldır sporcu antrenörlüğü yapan Stanislav Viktorovic ile  çalışmaya başlayan kulübümüz,  2008-2009 döneminde Deniz Erongun ve Ömer Arasan ile çalışmalarını bir müddet sürdürmüştür.

2010-2011 sezonunda eski milli figür sporcuları Cemal Ersin Kaya, Muratcan Kayabaş, Özge Sevinç ve Bahadır Aydın'ı da bünyesine katan kulübümüz, baş antrenörlük pozisyonu için yabancı antrenör arayışına başlamıştır.

2011-2012 sezonunda Junior Gençler Çiftler branşında Dünya 3. derecesi olan, sporculuğu bıraktıktan sonra "Field Entertainment, Virginia" da profesyonel olarak 2 yıl çalışan ve son 10 yıldır USFS (Amerikan Figür Pateni Birliği) tesçili ile Chicago'da koçluk yapan çok kıymetli bir mücevher değerindeki ANNA KAVERZINA'yı antrenörümüz olarak ABS bünyesine gururla katmıştır.

Dünya çapında bir koç ile 1 haftalık deneme çalışmasından sonra, 2011 Hazirandan itibaren süren beraberliğimize, Anna'nın güzel kızı Valentina'nın okulu için 2012 yılbaşında Amerika'ya dönmesi ile bir müddet ara verdik.

Hemen akabinde, yine Ankara'nın en tanınan ve başarılı antrenörlerinden sırasıyla Elif Ulaş, Eda Bal ve Ayça Soygut'u bünyesine katan kulübümüz, yarışma başarılarına hedefli çalışma programlarını yoğunlaştırarak devam etmektedir.

 

2012-2013 sezonunda Türkiye'nin en iyi antrenörlerinden son 10 yıldır Ankara'da koçluk yapan  NATALIA POPOVA'yı antrenörümüz olarak ABS bünyesine gururla katmıştır.

 

ABS'nin Ankara Bahçelievler Buz Pateni tesislerindeki irtibat bürosunda çalışma programları, hobby ve sporcu gurupları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kulübümüz, ulusal yarışmalardaki kürsü başarılarına, önümüzdeki yıllarda uluslararası madalyalar eklemeyi hedeflemektedir.

 

Çocuğunuza en verimli ve gerçek eğitimin verileceğinden emin olabileceğiniz tek spor kulübü ABS'dir.